פיקוח ורישיונות לאנשי שוק ההון

הגופים המפקחים:

הרשות לניירות ערך – תפקידה הוא שמירת ענייניהם של המשקיעים בניירות ערך ע"י מתן היתר לפרסום תשקיפים, בדיקה של דוחות, רישוי ופיקוח על מנהלי תיקים, פיקוח על הבורסה, עריכת חקירות וכו'.

רשות שוק ההון – תפקידה לפקח על חברות ביטוח, קרנות פנסיה, גמל והשתלמות ע"י הגנה ושמירה על עניינם של המבוטחים, ניהול תקין של הגופים המפוקחים, קידום תחרות, רישוי סוכנים ויועצים וכו'

בנק ישראל – מטרתו המרכזית: לשמור על יציבות המחירים. בנוסף, לתמוך במטרות של המדיניות הכלכלית של הממשלה, לתמוך ביציבותה של המערכת הפיננסית ובפעילות הסדירה, קביעת הריבית, מדיניות מוניטרית, יציבות מול מטבע חוץ וכו'.  

סוגי רישיונות –

יועץ השקעות – תפקידו מתן ייעוץ אובייקטיבי בכל דרך בנוגע לכדאיות השקעה בניירות ערך או נכס פיננסי.
מייעץ לאנשים פרטיים בדבר אפיקי השקעה כדאיים.
לכן, על יועץ ההשקעות להיות בקיא באפיקי ההשקעה השונים, במצב השוק בכל רגע נתון, במגמות השולטות בו ובמגמות הצפויות וכד'.

ע”מ לקבל את הרישיון, המועמד נדרש לעבור סדרת מבחנים בכלכלה, מימון, סטטיסטיקה, חשבונאות, אתיקה לניירות ערך ומקצועית א'. ובנוסף נדרשת התמחות של 6 חודשים.

משווק השקעות – תפקידו של משווק ההשקעות הוא לספק שירותי ייעוץ השקעות, בנוגע לכדאיות השקעה בניירות ערך או נכס פיננסי. אלא שבניגוד ליועץ השקעות, למשווק יש זיקה כלשהי לנכס פיננסי אחד או יותר וחובה עליו לדווח על כך – לכן נקרא משווק.

ע”מ לקבל את הרישיון, המועמד נדרש לעבור סדרת מבחנים בכלכלה, מימון, סטטיסטיקה, חשבונאות, אתיקה לניירות ערך ומקצועית א'. ובנוסף נדרשת התמחות של 6 חודשים.

מנהל תיקי השקעות – מנהל תיקי השקעות הוא אדם מקצועי ואמין, הנבחר ע”י הלקוח לקבלת ייפוי כוח ביצוע פעולות בעצמו וע”פ שיקול דעתו בתיק ההשקעות של הלקוח. ולאחר שהמנהל בירר מהם המאפיינים, הצרכים והרצונות של כל לקוח.

ע”מ לקבל את הרישיון, המועמד נדרש לעבור סדרת מבחנים בכלכלה, מימון, סטטיסטיקה, חשבונאות, אתיקה לניירות ערך ,מקצועית א' ומקצועית ב'. ובנוסף נדרשת התמחות של 9 חודשים.

צוות פוקוס הינו צוות מקצועי ומיומן בעלי רישיון פעיל מטעם הרשות לניירות ערך.
ההשקעה דרך בית השקעות עם רישיון מפוקח מטעם הרשות לניירות ערך היא בחירה מושכלת ומומלצת למי שמחפש לשמור על אמינות ואבטחה בהשקעותיו הפיננסיות: יכולת להשקיע בבטחה ובאמון, גישה למגוון אפשרויות השקעה, ושירות פיננסי מקצועי.

יכול לעניין אותך גם

קרן נאמנות

אם נספר לכם שיש דרך פשוטה להשקיע בתיק השקעות המנוהל על ידי מנהל השקעות מקצועי בעל רישיון לא הייתם הולכים על זה? אז בואו נכיר את המושג קרן נאמנות...

מהו עקום התשואה? ומה ההבדל בין אג"ח שקלי לצמוד?

מה הקשר בין עקום התשואה לאג"ח שקלי או צמוד? ואיך כל זה קשור למדד המחירים לצרכן?...

מהי מניה?

הידעתם שאתם יכולים בפשטות להיות בעלים של חברות, גם הגדולות בעולם כל עוד הן נסחרות בבורסה? ...

המסחר בבורסה לניירות ערך – איך זה עובד?

אם רציתם להבין איך מתבצע המסחר בבורסה, מהם השלבים וגם מהו שער תיאורטי - הגעתם למקום הנכון! ...

מהי איגרת חוב?

האם רק בנק יכול לתת הלוואה ולקבל בתמורה ריבית? לא! הכירו את איגרות החוב...

קרן סל או תעודת סל?

אם שמעתם על תעודת סל וקרן סל ורציתם לדעת מה ההבדל, הגעתם למקום הנכון...

דניאל הררי

שיווק השקעות

דניאל הצטרפה לפוקוס ב-2023 ואחראית על תחום השיווק בחברה. טרם הצטרפותה לפוקוס, דניאל מילאה תפקיד חתמת ביטוח בסוכנות כ- 4 שנים.

דניאל הינה בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ומימון מאוניברסיטת בן גוריון. כמו כן, בתהליך התמחות לרישיון לשיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך ולרישיון משווקת פנסיונית מטעם משרד האוצר.

צפריר אפרתי

שותף, סמנכ"ל ומנהל השקעות ראשי משותף

צפריר בעל ניסיון של מעל 14 שנים בשוק ההון הישראלי, כיהן במגוון תפקידי מסחר ואנליזה בגופים מובילים עם התמחות בניתוח חוב ומניות.

הצטרף לחברה כשותף בשנת 2021 בתפקידו האחרון היה אחראי על תחום האג”ח הקונצרני במיטב דש גמל ופנסיה. מחזיק ברשיון ניהול תיקים מטעם הרשות לניירות ערך, בעל תואר B.A עם התמחות במימון. נשוי ואב לשלושה בנים.

יואב טל

מייסד, מנכ"ל מנהל השקעות ראשי משותף

יואב בעל ניסיון של מעל 25 שנים בשוק ההון הישראלי, שימש כמנהל השקעות בחברות מובילות בניהול קרנות נאמנות ובחברת ניהול תיקים.

בשנת 2017 ייסד את פוקוס בית השקעות במטרה להיות חברה מובילה המתמחה בניהול השקעות בשוק ההון הישראלי. בעל רישיון בניהול תיקים מטעם הרשות ניירות ערך. בעל תואר ראשון בכלכלה ובעל תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וחשבונאות. נשוי ואב לשלוש בנות ובן.